/КРОСС/Действията на руския президент Владимир Путин се одобряват от 67,8% от руснаците. Това показва социологическо проучване сред жителите на Руската федерация, съобщава РИА Новости.
"Тези данни идват на фона на влошаващата се ситуация в Украйна (която 53% от анкетираните определят като новина на седмицата) и успешно приключилите Зимни Олимпийски игри в Сочи, награждаването на победителите и подготовката за предстоящите Параолимпийски игри (което е новина на седмицата за 42% от анкетираните)." се съобщава в съобщението на ВЦИОМ.
Според данните на руската статистическа агенция ВЦИОМ, това е вторият пик в този президентски мандат на Путин. Най-висока подкрепа получава при идването му на власт през май 2012 г - 68,8%. За последните две години одобрението не е падало под 60%, съобщава държавната агенция.
Според ВЦИОМ, възможната статистическа грешка е 3,4%.