/КРОСС/ „Германия ще продължи да ви подкрепя, защото вие доказахте какво можете. Правителството на ГЕРБ върна доверието на Брюксел и усвояваше прозрачно европейските средства. Резултатът от вашето управление бе оценен високо от българските избиратели и това стана ясно на последните избори във вашата страна", заяви бившият министър-председател на Долна Саксония Дейвид Макалистър на среща с председателя на ГЕРБ Бойко Борисов и водача на листата на партията за европейските избори Томислав Дончев.
Срещата се състояла по време на по време на конгреса на Европейската Народна партия в Дъблин, съобщава пресцентърът на ГЕРБ.
Макалистър е изразил увереност, че ГЕРБ ще изпрати максимален брой европейски депутати в групата на Европейската народна партия в новия Европарламент.