Пламен Стоянов-Дамбовеца: Цветанов е вътре с двата крака
Секция: БЪЛГАРИЯ
13 Март 2014 17:23
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Пламен Стоянов-Дамбовеца: Цветанов е вътре с двата крака

/КРОСС/ Бизнесменът Пламен Стоянов-Дамбовеца, обвиняем за източване на „Кремиковци" и оправдан поради липса на доказателства, заяви, че има „интересна" информация за бившия вътрешен министър Цветан Цветанов. Разследващият го прокурор, на когото съобщил за случая, не предприел нищо, разказа той в предаването „Часът на Милен Цветков" по Нова телевизия.
Става въпрос за „интересен случай, в който г-н Цветанов е вътре с двата крака. И прокурорът си направи оглушка", посочи Стоянов с изричното уточнение, че не може да разкрие подробности.
Стоянов е част от новосъздаденото „Движение за справедливост - РПГ", което събира хора, пострадали от управлението на ГЕРБ. Случилото се с него Стоянов определи като „абсолютен държавен рекет, организиран от доста сериозна организирана група".
„Една година тормоз, държавата се занимава с теб цяла година, после сменят обвинението ти и отново три години ходене по мъките. Накрая се оказа, че не могат да съберат един косъм доказателства, за да повдигнат обвинения срещу мен и брат ми", каза Стоянов и определи случилото се като „абсолютен държавен рекет, дело на доста сериозна организирана група".
Целта на „Движение за справедливост - РПГ" е да предотврати своеволия на полицията и на разследващите органи, от каквито пострадахме ние по време на управлението на ГЕРБ, каза бившият военен министър Николай Цонев.
Хората трябва да повярват в справедливостта и във възможността за промяна на системата. Трябва да бъде създадена система, в която прокурорите да бъдат контролирани по някакъв начин, а не накрая да се оказва, че повдиганите от тях обвинения не са подкрепени със сериозни доказателства.
Повече от 50 души са се обадили на Цонев след създаването на сдружението. Това, което се случи на нас, сполетя и много от тези, които злорадстваха. Защо трябва да ви се случи и на вас?, попита Цонев.
Един от първите случаи, с които движението ще се занимае, е скандалът с лекарите от Горна Оряховица.
Държавата няма да се оправи, докато властта продължи да бъде концентрирана в един или двама души. Държавният и общински служител трябва да носят сериозна отговорност за своите действия и да помагат много повече, когато хората имат проблеми. В една правова държава всеки човек трябва да има възможност да стигне до истината по дадено обвинение или дело, а в България това често не се случва, каза от своя страна бившият шеф на МВР-Стара Загора Тончо Михайлов и добави, че новата организация ще извади на показ поръчковите прокурори и следователи в страната.