Обявяват листата на Реформаторския блок за ЕП на 22 март
Секция: ПОЛИТИКА
14 Март 2014 11:32
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Обявяват листата на Реформаторския блок за ЕП на 22 март

/КРОСС/ Разширеният Граждански съвет на Реформаторския блок ще утвърди листата за евроизборите на 22 март, съобщи зам. председателят на „Движение България на гражданите" и организационен секретар на РБ Найден Зеленогорски на среща с ръководствата на местните структури на партиите от Блока в област Ловеч. В срещата взеха участие още Николай Ненчев - лидер на БЗНС, Корман Исмаилов - председател на НПСД, Сергей Добрев - член на Националното ръководство на ДСБ и Борислав Миланов - заместник главен секретар на СДС.

Работим активно по укрепване на структурите по места, изграждаме предизборни щабове на РБ в областните градове и общините на България. Срещаме се с хората в цялата страна и знаем какво ги вълнува, с какви проблеми се сблъскват всеки ден, каза Зеленогорски и допълни, че Блокът знае и как да ги реши. Имаме ясна цел и визия как да извадим България от незавидното положение на най-бедна, най-корумпирана и най-враждебна към собствените си граждани държава - член на ЕС. Знаем как, можем и искаме да го направим, защото ние сме единствените, които не сме обвързани с олигарси и нямат зависимости към мафиотски структури, заяви Зеленогорски.

За нас няма съмнение, че Реформаторският блок е най-големият трън в петата на днешните управници, на парламентарната опозицията и на новосъздаваните политически проекти, затова са толкова силни атаките срещу нас, каза председателят на НПСД Корман Исмаилов.

България е на кръстопът - единият път е Европейският съюз, а вторият - Евразийският съюз. За мен няма нищо по-важно, от това българските граждани да определят за себе си посоката на България. И събитията в Украйна ясно показват какъв избор трябва да направим, заяви председателят на БЗНС Николай Ненчев.

Според члена на Националното ръководство на ДСБ Сергей Добрев, няма нищо по-нормално от това след евроизборите да бъдат предизвикани избори и за национален парламент, а доброто представяне на РБ на евровота ще отвори пътя за предсрочни парламентарни избори.
Реформаторският блок е единствената управленска и морална алтернатива в България, пдчерта Найден Зеленогорски. Защото имаме кураж, защото имаме експерти, защото сред нас са хората, които са вадили България от кризи, заяви той.