Парламентът приема декларация за Украйна?
Секция: ПОЛИТИКА
19 Март 2014 07:19
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Парламентът приема декларация за Украйна?

/КРОСС/ Очаква се Народното събрание да приеме днес декларация за ситуацията в Украйна. Във вторник управляващите заявиха такова намерение, като призоваха към отговорно отношение депутатите, тъй като декларации са предложили БСП, Атака и ГЕРБ.

До момента са внесени три проекта - на "Атака", който е изцяло русофилски и признава резултатите от референдума в Крим от 16 март; на ГЕРБ, който е проевропейски; както и на левицата, с който се призовават руските войски да се изтеглят от Крим. От ДПС пък не предлагат свой проект за декларация, защото според тях темата не предполага тяснопартийни подходи.

В понеделник националистите от „Атака" настояха за извънредно заседание на Народното събрание заради ситуацията, но до такова така и не се стигна.