Русенски митничари разкриха 18 кг хероин в турски тир с домати
Секция: ИКОНОМИКА
20 Март 2014 14:22
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Русенски митничари разкриха 18 кг хероин в турски тир с домати

/КРОСС/ Служители на Митница Русе заловиха 18 кг хероин, укрити в ТИР с турска регистрация. Наркотикът е разпределен в 35 пакета, укрити в личния багаж на шофьора и на различни места в кабината.

Товарният автомобил е засечен на трасе „Изход" на ГКПП-Дунав мост в понеделник около 11 ч. По документи е превозвал зеленчуци за Австрия и Франция. Митнически служител извършва проверка, при която открива в багажа на шофьора 11 пакета, облепени с кафяво тиксо. Камионът веднага е насочен за сканиране с рентгеновата апаратура и за случая са уведомени разследващ митнически инспектор и прокурор. Последва щателна митническа проверка в специализираното хале на митницата. При претърсването на кабината във фабрични кухини са намерени още 22 пакета, също облепени с кафяво тиксо. Други два пакета са открити в хладилника на кабината. Общото количество на съдържащото се в пакетите вещество е 17,949 кг.

При проведения полеви наркотест веществото е реагирало на хероин. По предварителни данни стойността на заловеното количество е над 1,6 млн. лв. по цени на съдопроизводството.

Водачът на турския ТИР е задържан.

По случая е образувано досъдебно производство по описа на Митница Русе.