Пловдив привлича 50 от най-големите китайски компании с възможности за инвестиции
Секция: ИКОНОМИКА
21 Март 2014 13:57
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Пловдив привлича 50 от най-големите китайски компании с възможности за инвестиции

/КРОСС/ Българо-Китайски бизнес форум „Пловдив-Шънджън: Сътрудничество и инвестиции 2014" ще се проведе в Пловдив на 24 март 2014 г. В него ще вземат участие повече от 50 от най-значимите китайски фирми. Голяма част от тях са водещи в отраслите си не само в Китай, но и в света.

Българските компании ще имат възможност да проведат бизнес срещи с конкретни партньори от китайска страна.

Паралелно с форума се организира и изложение „Произведено в Шънджън", на което от 24 до 26 март 2014 г. в коридорите и фоайето на Новотел Пловдив ще бъдат представени високотехнологични продукти, произведени в 10-милионния китайски мегаполис. Всеки желаещ може да разгледа изложените таблети, смарт телефони, смарт плейъри, фотоапарати, камери.

Организатори на събитието са Община Пловдив, Община Шънджън, Българо-Китайската Асоциация за бизнес развитие /БКАБР/ и Китайския Съвет за насърчаване на международната търговия при Съвета на Шънджън /CCPIT Шънджън/ съвместно с посолството на Китайската народна република в България.

Един от най-успешните кметове Цин Ксу на един от най-успешните градове в Китай - 16-милионият по последни данни Шънджън, класиран от The Economist на второ място за най-конкурентоспособен град в света, пристига в България, за да подпише с кмета на Пловдив инж. Иван Тотев споразумение за побратимяване между двата града.

Нивото на участниците от китайска страна е изключително високо - собственици и генерални директори на мегакомпании с годишен оборот от няколкостотин милиарда долара.

С шестте промишлени зони, обединени в „Тракия икономическа зона", Пловдив и съседните общини, са инвестиционен рай и имат готовност да предложат индустриални зони и свободни терени за привличане на инвестиции, свързани с високите технологии. Паралелно с форума се организира и изложение „Произведено в Шънджън", на което от 24 до 26 март 2014 г. в коридорите и фоайето на Новотел Пловдив ще бъдат представени високотехнологични продукти, произведени в 16-милионния китайски мегаполис.

В програмата на гостите от Китай е предвидена среща и с президента на Република България.