15 задържани по време на протест в Перник
Секция: БЪЛГАРИЯ
31 Март 2014 20:06
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
15 задържани по време на протест в Перник

/КРОСС/ 15 души са задържани, сред които и 8 непълнолетни, по време на организирания този следобед протест пред сградата на Общината в Перник. Недоволството бе охранявано от служители на жандармерията. Срещу младежите са започнати производства по Указа за борба с дребното хулиганство.

Протестите и днес ,и миналия петък, са заради неправомерно, според инициаторите на недоволството, изсичане на дървета в планината Голо Бърдо.

Разрешение за протестите и в петък, и днес има, но не пред сградата на Общината, а в близката градинка. Една от причините за арестите е, че младежите са хвърляли предмети по сградата на общината и бомбички в района на демонстрацията. Друга причина е неспазване на заповедта на кмета на общината, с която се прекратява мероприятието поради неизпълнение на дадените указания и нарушаване на Закона за митингите и манифестациите.

Протестиращите не са уведомили кмета за предприетите от тях мерки, касаещи сигурността на митинга и не са го провели на разрешеното за това място - около паметника на „Кракра Пернишки", казва се в информацията от полицията.

С постановление на Окръжна прокуратура в Перник също са дадени указания на органите на полицията стриктно да се спазват Закона за местното самоуправление и местната администрация и Закона за митингите и манифестациите, които не бяха спазени от протестиращите.

Задържаните 8 непълнолетни лица, след приключване на работата с тях, ще бъдат предадени на родителите им, от които също ще се търси отговорност. На всичките 15 човека ще им бъдат съставени актове по Указа за борба с дребното хулиганство, пише Дарик.

Работата продължават служители от Първо РУ „Полиция" - Перник и колегите им от отдел „Досъдебно производство".