Мъж ще прекара 13 дни в утробата на мечка
Секция: ЛЮБОПИТНО
01 Април 2014 15:50
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Мъж ще прекара 13 дни в утробата на мечка

/КРОСС/ Френски артист ще прекара 13 дни в утробата на.. мечка. Французинът вече е правил нещо подобно, но е решил да го повтори и то пред доста по-голяма публика - в музея за диви животни в Париж.

Ейбрахам Пойнчевал преди това прекара една седмица в подземна дупка под една книжарница в Марсилия през октомври 2012 година. В арт средите във Франция той е известен с екстремните си прищевки и изпълнения.

До 13 април мъжът ще живее в стерилизиран труп на мечка, а две вградени камери ще описват детайлно живота му вътре.

В специално прессъобщение, в което се разясняват подробности относно плановете на Пойнчевал се казва, че за него това ще е акт символ на прераждане, ритуал на преминаването от света на мъртвите към този на живите, пише БиБиСи.