Д-р Красимира Иванова: Участието ми в конкурса за директор на „Шейново” бе нежелано
Секция: Здраве
03 Април 2014 09:59
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Д-р Красимира Иванова: Участието ми в конкурса за директор на „Шейново” бе нежелано

/КРОСС/ Прецених, че не бива да се явявам на последния етап от конкурса. Загубих доверие, че този конкурс може да се проведе чисто, прозрачно и компетентно, каза д-р Красимира Иванова, сестра на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, в коментар на последния етап от конкурса за директор на болница „Шейново".

Д-р Иванова е получила уведомително писмо за възникнал конфликт на интереси, заради участието на членовете на ГЕРБ в комисията на конкурса. Въпросите й във връзка с това са останали без официален отговор, но членовете на ГЕРБ от комисията са били принудени да си направят отвод.

„Усетих, че моето по-нататъшно участие в конкурса е изключително нежелано. Нямах никаква сигурност дали отново няма да възникнат един куп въпроси за конфликти. Реших, че трябва да се оттегля", заяви д-р Красимира Иванова.

Може би това се очакваше от мен - да се откажа, посочи тя. Резултатът от конкурса беше предрешен. Да стана директор на болница „Шейново" не е целта на живота ми, посочи тя. 

На последния етап на конкурса са останали трима кандидати.

Сегашният здравен министър не е безучастен към избора на нов директор на болница „Шейново", допусна д-р Красимира Иванова.