Плевнелиев, Паси и Расмусен със "селфи" в президентството
Секция: ПОЛИТИКА
11 Април 2014 12:57
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Плевнелиев, Паси и Расмусен със "селфи" в президентството

/КРОСС/ Със спонтанно "селфи" на генералния секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен, президента Росен Плевнелиев и бившия министър на външните работи Соломон Паси завърши официалната церемония по награждаването на Расмусен с орден "Стара планина" I степен в президентството.

Инициатор на неформалната снимка бе Паси, който минути по-късно я публикува в Туитър.

Най-високото държавно отличие шефът на НАТО получи за приноса си за присъединяването на България към алианса. Още през 2002 година - тогава като премиер на Дания, Расмусен е подкрепил кандидатурата ни. По-късно е утвърдил и датата на присъединяването ни.

"Събитията в Украйна ни показаха, че мирът и стабилността в Европа не трябва да се приемат като даденост", каза Росен Плевнелиев по време на церемонията.

Съвсем в края на мандата си в НАТО Расмусен пристигна на двудневна визита в България. У нас той се срещна и с премиера Пламен Орешарски, предстои му разговор с външния министър Кристиан Вигенин, пише в. 24 часа

Снимка: Twitter