Проданов: Българските политици се страхуват от „свещени крави“
Секция: ПОЛИТИКА
16 Април 2014 20:45
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Проданов: Българските политици се страхуват от „свещени крави“

София /КРОСС/ До момента политическите сили в България, дори когато са леви, предлагат претоплени варианти на стари десни политики. Сега сред партийните ни лидерите сякаш има страх да се назовават проблемите с истинските им имена. Заобиколени сме от теми, които са нещо като „свещени крави" и формациите, които са във властта не се опитват да променят статуквото, дори когато е очевидно, че то е в ущърб на България. Това заяви в ефира на радио К2 кандидатът за евродепутат от листата на АБВ Константин Проданов. „Плоският данък е една такава „свещена крава", повсеместната приватизация, свиването на социалните разходи, нежеланието на държавата да се намеси в икономиката, да зададе посоката на развитие. Това са все неща, за които дори и партиите, които се заявяват като леви, бягат от тях", посочи Проданов.
Обществото ни се нуждае от равен шанс. Всеки в България трябва да получи възможността да се реализира според качествата и способностите си без значение от социалния статус на семейството, в което се е родил, посочи още Проданов. По думите му това може да се случи само ако в страната ни започне да се прилага и истинска лява политика, която не оправдава провалите като търси вината у хората. „Сред основните ми опоненти са тези политически сили, които прилагат тази политика на „социален дарвинизъм", която казва, че ако човек не е успял, то е защото той е некадърен или защото е мързелив, или поради някаква друга причина в него, а не защото всъщност обществото не му е дало шансове", посочи Проданов.
В отговор на журналистически въпрос Константин Проданов коментира и тезата, че евентуална победа на БСП на евровота би затвърдила и стабилността на настоящото управление на държавата. „Запазване на настоящото статукво мисля, че ще е най-неблагоприятния вариант за страната. Проблемът е, че се действа дребно, на парче, а мащабните реформи, които трябва да се направят те не ги правят, просто защото имат много ниска степен на доверие. Ако става въпрос просто да избутаме до края на мандата .. това ще са загубени години", заключи Проданов.