Нова професия набира популярност в Италия
Секция: ЛЮБОПИТНО
18 Април 2014 17:27
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Нова професия набира популярност в Италия

/КРОСС/ Нова професия набира популярност в Италия. Напоследък изключително вървежни на Ботуша са дог-ситърите - хора, които се грижат за кучетата-младоженци и техните гости. Те не просто следят за реда на тържеството, но подбират и аксесоарите за домашните любимци, които са в синхрон с празничните им костюми и декора, пише Euromag.
По думите на студентката по ветеринарна медицина Мартина Осола, която работи в тази област, дог-ситърът взима кучето в деня на тържеството, съпровожда го по време на празника и често прекарва време с него, докато двойката си почива.
Всъщност работата на дог-ситъра започва много преди сватбената церемония, защото той трябва да се запознае с животните и да намери общ език с тях.
За първи път тази „професия" се появява във Великобритания . Търсенето на подобни специалисти се разраства изключително бързо по целия свят. Например Осола работи не само в родния си Милано, но и в цяла Северна Италия, като често й се налага да пътува до Швейцария.