НС домакин на публична дискусия за младежката безработица с Ласло Андор
Секция: БЪЛГАРИЯ
12 Май 2014 11:31
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
НС домакин на публична дискусия за младежката безработица с Ласло Андор

/КРОСС/ Народното събрание ще бъде домакин на публична дискусия за младежката безработица с участието на еврокомисаря по заетостта, социалните въпроси и социалното приобщаване Ласло Андор.

Форумът, който е по инициатива на парламентарните комисии по труда и социалната политика и по европейски въпроси и контрол на европейските фондове, ще се проведе на 12 май 2014 г., понеделник, в 15.00 часа в зала „Изток" на Народното събрание.

По време на дискусията комисар Ласло Андор ще говори за „Предизвикателствата пред младежката заетост в Европа". Изказвания по темата ще направят председателят на Комисията по европейски въпроси и контрол на европейските фондове Деница Караджова и председателят на Комисията по труда и социалната политика Корнелия Нинова.

В дискусията ще участват депутати от двете парламентарни комисии, представители на държавни институции, на синдикатите, на работодателски и неправителствени организации, на академичните среди и експерти.
Преди началото на форума - в 14.30 часа, комисар Ласло Андор ще разговаря с председателя на Народното събрание Михаил Миков.