НФСБ в подкрепа на европейската програма за образование
Секция: ПОЛИТИКА
14 Май 2014 09:44
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
НФСБ в подкрепа на европейската програма за образование

/КРОСС/ Представителят на НФСБ в ЕП Слави Бинев подкрепи предложението за почти двойно увеличение на бюджета на програма „Еразъм +" за периода 2014-2020 г. Евродепутатът се включи в кампанията HelpErasmus, за да спомогне в следващия ЕП да бъдат увеличени средствата за образователната програма на 3% от бюджета на ЕС (в момента, той е едва 1,6%).

„Младите хора познават програмата, тъй като тя им предоставя изключителната възможност за обучение в европейски висши училища за определен период от време. Не всички обаче могат да се възползват от тази възможност заради липса на финансови средства. Дори тези, който успяват да се включат в Еразъм, получават минимални финансови субсидии, което прави програмата недостатъчно достъпна", заяви Бинев.

Той обясни, че програмата е част от стратегията за справяне младежка безработица на Европейския съюз, която е една от основните теми, върху които трябва да фокусира работата си следващия Европейски парламент.

За инициативата HelpErasmus - http://helperasmus.eu, на който можете да направите справка кои евродепутати са подкрепили проекта.

"Лесно е да помогнете на Еразъм - намерете депутат от вашата страна членка и гласувайте за него на предстоящите избори. Ако достатъчно хора гласуват за тези депутати, подкрепили инициативата на следващите избори, повече средства, ще бъдат предоставени за Еразъм" - се казва още на уеб сайта.