Сергей Станишев: Разработва се сценарий за дискредитиране на правителствената политиката
Секция: ПОЛИТИКА
14 Май 2014 17:11
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Сергей Станишев: Разработва се сценарий за дискредитиране на правителствената политиката

/КРОСС/ След всички протести, уж срещу задкулисието, които преживяхме последните месеци, това, което прочетох в медиите днес, говори, че истинското задкулисие много ефективно работи и използва потенциала на медиите, за да прокара своите икономически интереси, заяви председателят на БСП и президент на ПЕС Сергей Станишев в Троян по повод опорните точки на Иво Прокопиев.

Според Станишев те са оправени към медиите на Прокопиев, разработвайки сценарий да се дискредитира политиката на правителството, както и България в областта на енергийната политика в отношенията с ЕРП.

„Когато прочетох това, си припомних кой беше посредникът по продажбата на остатъчния дял, 30%, от ЕРП на новите собственици - същият този човек и неговите икономически структури. Сега - именно за да защити тези свои конкретни интереси, е готов да атакува България, да замеси ЕК, да намерят говорители, да се разработи сценарий за манипулация на общественото мнение, само и само да не се позволи правителството да въведе ред и законност в този сектор и да изисква от ЕРП това, което е нормално в цяла Европа, с правилата и законите на страната. Случилото се е много показателно за това, срещу какво се бори правителството", заключи Станишев.