Майки алармират: Отговорите от матурата по английски са грешни
Секция: БЪЛГАРИЯ
24 Май 2014 16:37
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Майки алармират: Отговорите от матурата по английски са грешни

/КРОСС/ Родители и специалисти в сферата на образованието алармираха, че публикуваните вчера отговори, въз основа на които ще бъдат проверявани и оценявани работите на учениците, явили се на матура по английски език, са пълни с грешки.
По думите на притеснени родители грешки има в шест въпроса. По този повод в интернет незабавно бе инициирана петиция за корекция на неточностите, подписана от над 1700 души само за няколко часа.
„Може би това са дребни грешки, може би изглеждат незначителни, но от това зависи нашата оценка, нашата диплома и бих добавил - нашето бъдеще", се казва в текста на електронната подписка.
Притеснени ученици и родители призоваха образователното министерство или да поправи отговорите, или да не включва проблемните въпроси във формирането на оценката.
Сигналът идва само час, след като образователният министър Анелия Клисарова изрази твърдото си убеждение в професионализма на експертите от МОН.
Въпросната петиция и повече информация за сгрешените отговори могат да бъдат открити на адрес http://www.peticiq.com/matura2014