Барак Обама няма да изпраща американски военнослужещи в Сирия
Секция: СВЯТ
28 Май 2014 14:59
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Барак Обама няма да изпраща американски военнослужещи в Сирия

/КРОСС/ Американският президент Барак Обама е взел решение да не изпраща военнослужещи в Сирия, съобщава „Интерфакс", позовавайки се на изказване на държавния секретар на САЩ Джон Кери.

По-рано американски медии съобщиха, че Обама възнамерява да подпише законопроект, позволяващ участието на американски военнослужещи в обучения на сирийската въоръжена опозиция, което предизвика безпокойство от страна на Русия.

Президентът на САЩ Барак Обама е възможно официално да разреши на американските военни да обучават сирийската опозиция за борба срещу режима на президента Башар Асад, съобщи във вторник The Wall Street Journal, позовавайки се на източник от американската администрация.

„Президентът ще даде ясно да се разбере, че възнамерява да разшири нашата помощ за операциите в Сирия и за съседните държави, които трябва да се справят със ситуацията, създадена в Сирия от Асад", пояснява източникът.
По-рано Белият дом оповести, че президентът на САЩ ще изложи приоритетите в отбранителната политика на страната с изявление във военната академия „Уест Пойнт" на 28 май.