Защитникът на Цветанов: Още преди деня на присъдата аз знаех, че е упражнен натиск
Секция: БЪЛГАРИЯ
31 Май 2014 11:28
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Защитникът на Цветанов: Още преди деня на присъдата аз знаех, че е упражнен натиск

/КРОСС/ Натискът срещу съдия Тони Гетов е бил приложен чрез семейството му, казва в интервю за „24 часа" защитникът на Цветанов, адвокат Ханс-Петер Ул, който е депутат в Бундестага.

Още преди деня на присъдата аз знаех, че е упражнен натиск върху съдията. Но не ми е известно как е дошла заплахата - чрез телефонно обаждане, чрез личен разговор, каква точно е била заплахата и от кого конкретно е отправена, дали от ръководни кадри от прокуратурата, или от друго място, казва Ул.

Знам обаче със сигурност, че върху съдията е бил упражнен натиск. Като погледне човек семейството на съдията по делото, тогава може да си направи извод по какъв начин е могъл да му бъде оказан натиск.

Всъщност Ханс-Петер Ул отправя публично нападки срещу правосъдната система на България още откакто пое защитата на Цветан Цветанов. В петък ВСС излезе със становище във връзка с тези и подобни твърдения.