Дубай дава 170 000 евро за български анестезиолози
Секция: ИКОНОМИКА
01 Юни 2014 10:56
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Дубай дава 170 000 евро за български анестезиолози

/КРОСС/ Примамливи оферти за български лекари и сестри предлагат болници в Дубай и Абу Даби. Най-търсени са анестезиолозите, като заплатите за тях варират от 100 000 до 170 000 евро на година в зависимост от лечебното заведение. Изискването е три години стаж по специалността и перфектен английски, а работа може да се започне от 1 юли. У нас анестезиолозите в големите болници не вземат над 1100 лева, като повечето от тях работят поне на още две места, пише в.Преса.

За Дубай и Абу Даби се набират дерматолози и спортни лекари, възнаграждението е между 7000 и 12 000 евро на месец. Търсят се и сестри срещу заплати от 700 до 1400 евро. Специалисти по здравни грижи от България са готови да назначат и в Малта, като лечебните заведения там предлагат възнаграждение от 24 800 евро на година.

Огромен глад за медици изпитва франция. Държавни и частни болници са обявили стотици свободни работни места за доктори от всички специалности. Атрактивни предложения за родните доктори има и от болници в Германия, Великобритания, Ирландия, Белгия и Дания.

По данни на Българския лекарски съюз около 500 лекари напускат всяка година България. Най-много от тях избират да работят в Германия, Великобритания и франция. Куфарите за чужбина годишно стягат и близо 1800 медицински сестри, акушерки и лаборанти.