Business News Europe: Европа жертва икономическите си интереси за геополитически цели
Секция: СВЯТ
10 Юни 2014 08:39
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Business News Europe: Европа жертва икономическите си интереси за геополитически цели

/КРОСС/ Европа жертва своите икономически интереси заради геополитически цели, спирайки строителството на газопровода „Южен поток”. Това заяви редакторът на Business News Europe Бен Арис в интервю за руската телевизия RT.

„Руският газ е най-евтиният енергоносител от всички достъпни за Европейския съюз, и това трябва да се използва. Алтернативните източници, като втечнения природен газ, който може да се доставя в Европа по море, е много по-скъп. От друга страна, това е въпрос на геополитика. Европа не иска изцяло да зависи от руския газ, и значи от политическа гледна точка Брюксел е против този проект”, казва Арис.

„По въпроса относно доставките на руски газ за своята промишленост Евросъюзът се оказва пред нелек избор, но, както ми се струва, пред икономическите съображения той предпочете геополитиката”, смята редакторът на Business News Europe.