/КРОСС/ Президентът на Украйна Петро Порошенко събра шефовете на ведомства и служби от сферата на отбраната и сигурността, след като проруски сепаратисти свалиха военнотранспортен самолет в Източна Украйна, при което загинаха 49 души, предаде Ройтерс.
"Всички замесени в циничните актове на тероризъм в такива размери трябва да бъдат наказани. Украйна се нуждае от мир. Терористите ще получат адекватен отговор", подчерта Порошенко в изявление, разпространено от неговата пресслужба.
По-рано президентът на Украйна обяви 15 юни за ден на траур за загиналите в резултат на катастрофата на летището в Луганск.
Преди днешния инцидент украинското здравно министерство бе заявило, че най-малко 270 души са загинали в сблъсъци между правителствените сили и въоръжените сепаратисти, допълва Асошиейтед прес.