Първанов: Политическата стабилизация минава през избори наесен
Секция: ПОЛИТИКА
23 Юни 2014 21:09
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Първанов: Политическата стабилизация минава през избори наесен

/КРОСС/ "Политическата стабилизация минава през избори наесен. Другото би било нелогично и мъчително за нацията. В противен случай затъването ще продължи." Това заяви Георги Първанов, президент на Р България /2002-2012/ в предаването ДЕНЯТ ON AIR на телевизия BULGARIA ON AIR.

Той е категоричен, че за излизане от кризата за България е необходимо да бъдат предприети непопулярни мерки и изрази готовност да участва в прилагането им така, както е работил като държавен глава. За целта обаче е необходимо страната ни да се върне към добрата политическа и коалиционна култура.

„Няма начин. Никой сам не може да изведе България от кризата. Трябва голяма коалиция, но с ясно разписано коалиционно споразумение", каза Първанов и добави, че добрите примери за целта могат да бъдат взети и от българската история.

По въпроса за скандалите около Корпоративна търговска банка - налице са симптоми, че се работи адекватно при случващото, но има и сведения за това, че процесът може да е предизвикан от отделни държавни структури с изтегляне на средствата от банката на Цветан Василев, коментира Георги Първанов.

Що се отнася до прокуратурата, според президента от тази страна са направени някои непредпазливи ходове - сякаш емоционално. Но може да се окаже и съвсем целенасочено - част от общата схема, смята той. Първанов е на мнение, че няма паралел между случаите „Костинброд" и „КТБ", но не изключва вероятността далеч, зад кулисите, да има общ сценарист и по двата сюжета. А целта е да стане ясно, че има хора, които стоят над държавата и диктуват действията на отделните институции, заключи президентът.