НС гласува депутатската оставка на Станишев
Секция: ПОЛИТИКА
25 Юни 2014 08:12
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
НС гласува депутатската оставка на Станишев

/КРОСС/На днешното си заседание парламентът се очаква да гласува прекратяването на правомощията като народен представител на лидера на БСП Сергей Станишев, след като вчера той съобщи, че ще бъде депутат в Европейския парламент. Въпреки че Станишев твърдеше, че водачеството му на листата е само проформа, той все пак не се отказа от мястото си в ЕП, заради ангажименти като лидер на ПЕС, обясни самият Станишев. Той обаче няма намерение да подава оставка и като лидер на българските социалисти.

Парламентът ще разгледа на първо четене Законопроект за изменение и допълнение на Закона за здравето, внесен от Министерски съвет.

Народното събрание ще гласува на второ четене промени в Закона за автомобилните превози, внесени от Камен Костадинов, Ердинч Хайрула и Георги Свиленски.

Народните представители ще гласуват на второ четене Законопроект за изменение и допълнение на Закона за защита на потребителите и на Закона за защита на растенията.

В проектопрограмата е и ратификацията на споразумението за търговия между Европейския съюз и Колумбия и Перу.