Иран използва безпилотници за разузнавателни мисии над Ирак
Секция: СВЯТ
25 Юни 2014 20:00
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Иран използва безпилотници за разузнавателни мисии над Ирак

/КРОСС/ Иран използва безпилотни летателни апарати за разузнавателни мисии над Ирак от авиобазата в Багдад, и тайно снабдява иракските власти с военна техника. Това се посочва в статия, публикувана в сряда в американския вестник New York Times.
"Секретната иранска програма е част от усилията на Техеран, насочена към събиране на разузнавателна информация и подкрепа на министър-председателя Нури ал Малики в борбата му срещу екстремистката сунитска група " Ислямска държава в Ирак и Леванта", посочва изданието. Позовавайки се на свои дипломатически източници, изданието твърди, че иранските власти вече са изпратили експерти по прихващане на електронни и други съобщения в Багдад.
Вестникът съобщава, че „генерал Касем Сюулеймани, командващ иранското спецподразделение "Ал Кудс ", два пъти е посетил Ирак, за да помогне на военните съветници да разработят стратегия.
Освен това Иран "е изпратил дузина други офицери от "Ал-Кудс " като съветници на иракските командири и е помогнал в мобилизирането на над 2 000 иракски шиити в южната част на страната".