Пленумът на БСП решава съдбата на партията
Секция: ПОЛИТИКА
05 Юли 2014 09:46
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Пленумът на БСП решава съдбата на партията

/КРОСС/ БСП ще проведе заседание на Националния съвет на партията, на което се очаква да бъде обсъден въпроса с лидерското място в столетницата. Официално в дневния ред на пленума е оценка на постигнатото от правителството Орешарски, начертаване на мерки преди предсрочния вот, както и смени в Изпълнителното бюро, възложени на Станишев в началото на юни.

През седмицата за пореден път лидерът на БСП Сергей Станишев отказа да коментира дали ще си подаде оставка и какво трябва да се случи в партията преди изборите. С мотива, че отговорите ще ги даде на пленума.

Същевременно вероятно е промените в БСП да се сведат само до рокадите в Изпълнителното бюро. Въпросът е дали ще бъдат козметични или от ръководството ще си тръгнат по-забележителни личности.