Гуцанов: Това беше много държавническа и обмислена позиция на Станишев
Секция: ПОЛИТИКА
05 Юли 2014 14:18
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Гуцанов: Това беше много държавническа и обмислена позиция на Станишев

/КРОСС/ "Това беше една много държавническа и обмислена позиция на Сергей Станишев", коментира пред журналисти депутатът и член на Изпълнителното бюро на БСП Борислав Гуцанов по повод на заявлението на лидера на БСП, че се оттегля и предлага свикването на конгрес на партията на 27 юли.

"Националният съвет на БСП посрещна силно положително заявлението и с ясно добро отношение към Сергей за това, което е направил и прави в момента", посочи Гуцанов.

„В момента голямата роля на БСП е, че промяната на БСП е тази, която прави и промяна в България. БСП има мисия и за промяна в държавата си и надали друга политическа партия и друг лидер биха подходили по този държавнически начин, по който подхождаме ние в момента", допълни Гуцанов.

На въпрос дали жена би могла да стане председател на БСП, той каза: „Всичко е възможно". Попитан дали Драгомир Стойнев ще стане новият лидер на партията, Гуцанов отново заяви, че всичко е възможно.

Борислав Гуцанов каза, че не вярва Сергей Станишев отново да се кандидатира за председател, при положение че той е лансирал в момента новия конгрес.