Журналист от „Россия сегодня“ задържан в Украйна
Секция: СВЯТ
08 Август 2014 12:18
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Журналист от „Россия сегодня“ задържан в Украйна

/КРОСС/ Специалният фотокореспондент на МИА „Россия сегодня“ Андрей Стенин е задържан от украински военни, предаде РИА Новости. По предварителни данни, журналистът в момента се намира в СБУ в Запорожие.

Стенин бил изпратен в Донецк, Славянск и други градове в Източна Украйна, за да отразява събитията. Връзката с журналиста била изгубена още на 5 август, когато в редакцията е пристигнал последният материал на Стенин. По данни на близки до щаба на командващия опълчението на ДНР Игор Стрелков, фотокореспондентът вероятно е заминал за Шахтьорск, където в момента няма връзка.

„Задържаха го бойци от „Десен сектор“ от батальона на Националната гвардия „Шахтьорск“. В момента, според наши източници, той се намира в СБУ в Запорожие“, разказва източник на РИА Новости.

Стенин е опитен военен фотокореспондент, който е работил в РИА Новости, на базата на която е създадена и информационната агенция „Россия сегодня“ . Журналистът работи в медията от 2009 г., като за това време е отразявал събитията в Египет, Сирия и други горещи точки.