Ако бъде свалена заповедта за ареста на Цветан Василев, той ще се върне
Секция: БЪЛГАРИЯ
09 Септември 2014 15:19
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Ако бъде свалена заповедта за ареста на Цветан Василев, той ще се върне

/КРОСС/Ако бъде свалена заповедта за ареста на Цветан Василев, той ще се прибере в България. Това каза пред журналисти адвокатът на Василев Константин Симеонов.

По думите на Симеонов сега Василев се намира в къщата му в Белград. Адвокатът не пожела да коментира действията на главния прокурор Сотир Цацаров за оздравяване на банката. И попита "вие бихте ли се прибрали, ако знаете, че ще ви арестуват още на границата?".

Относно липсващата сума пари от банката, Симеонов каза, че след като всяка фирма се провери ще излезе, че има дупки в касата й. Той допълни, че колкото е по-голяма една фирма, толкова по-големи дупки има в нея.

„Трябва да се търси най-напред къде са отишли парите и дали наистина има присвояване - това не е сигурно", добави Симеонов. По думите му, БНБ е постъпила по начин, по който не би трябвало в такава ситуация.

Адокатът заяви, че влизането в банката, за да се извърши обиск от служители и то с качулки, са действия, от които се е вдигнал излишен шум. „Когато прокуратурата предизвиква такъв тип действия трябва да знаят какво може да се случи", каза още Симеонов.