Лудогорец се сбогува с ШЛ
27 Ноември 2014 07:33

София /КРОСС/ Отборът на Лудогорец завърши наравно 2:2 с Ливърпул в София в мач от група "В" на Шампионската лига.
В началото двата отбора си размениха по един гол за по-малко от 10 минути. Лудогорец започна по перфектен начин срещата, след като Дани Абало вкара за 1:0 още в 3-ата минута и изправи публиката на препълнения стадион "Васил Левски" на крака.
Още в 8-ата минута обаче Рики Ламбърт използва неразбирателство между Козмин Моци и вратаря Владислав Стоянов и изравни за англичаните. В 38-ата минута Рахим Стърлинг проби отляво и центрира към далечната греда, където Джордън Хендерсън отблизо вкара за 2:1. Така завърши първото полувреме.
През втората част Лудогорец търсеше гола, но рядко стигаше до изгодни положения. Все пак орлите успяха да изравнят в 88-ата минута с гол на Георги Терзиев, но в оставащите до края минути българския тим не стигна до възможност за така нужната победа.
Така въпреки силното си представяне в турнира орлите остават последни в своята група с четири точки колкото имат и Ливърпул, но с по-лоши показатели.

Снимка: Булфото, всички права запазени