Десетки села в Хасковско остават без вода
Секция: БЪЛГАРИЯ
07 Декември 2014 15:07
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Десетки села в Хасковско остават без вода

Хасково /КРОСС/ Заради залети помпени станции десетки села в Хасковска област продължава да са без вода, съобщават от ВиК-Хасково.
Спряно е водоподаването към хасковските: Малево, Родопи, Стойково и Любеново, както и с. Горно Войводино.
В район Харманли без вода са: Браница, Изворово, Черепово, Дрипчево, Иваново, Смирненски, Върбово, Лешниково, Българин, Богомил, Доситеево, Коларово, Шишманово, Рогозиново, Овчарово, Тянево, Преславец.
В Любимешко без водоподаване са: Васково и Оряхово.
Поради повишаване на нивото на р. Марица тази сутрин водата продължава да прелива през дигата и наводнява помпена станция "Момково". Станция е спряна и в резултат на това 19 населени места от 3 общини са без вода, в Свиленградско това са: Момково, Димитровче, Костур, Левка, Михалич, Младиново, Мустрак, Пашово, Пъстрогор, Райкова могила, Сладун, Чернодъб, Щит.
Поради скъсан водопровод в с. Сива река водоподаването е преустановено.
В Ивайловградско залети и спрени са помпените станции: Меден бук, Мандрица, Долно луково, Одринци.

Марица и останалите реки на територията на Хасковска област покачиха леко нивата си след снощния дъжд, но за сега няма усложняване на обстановката в региона, съобщиха за Haskovo.info от областната противопожарна служба.
Падналият дъжд в Хасково е 11.9 литра на квадратен метър, а най-много е валяло в Меричлери - 18.3 литра на квадрат, съобщиха от метеорологичната обсерватория в областния град. За днес, 7 декември, не се очакват сериозни валежи.
Остават затворени пътните участъци: Брод - Злато поле, Симеоновград - Свирково - Тянево - Богомил и Княжево - Устрем.