Анна Нетребко дари 1 млн.рубли на Донецкия театър за опера и балет
Секция: Русия
09 Декември 2014 11:50
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Анна Нетребко дари 1 млн.рубли на Донецкия театър за опера и балет

/КРОСС/ Световно известната руска оперна певица Анна Нетребко предаде на 7 декември чек за 1 мнл. рубли в помощ на Донецкия национален театър за опера и балет.

Благотворителната акция се проведе в рамките на третия Санкт Петербургски Международен Културен форум, който бе открит в северната столица.

„Аз имам приятели в Донецк, които са млади музиканти. Те разказаха как живеят под бомбардировките, но въпреки всичко продължават да посещават занятията си в консерваторията. Аз не съм политик, но бих искала да помогна на Донецк”, заяви Нетребко. Парите, които отидоха в помощ на Донецк, са лични средства на певицата.

В рамките на програмата на културния форум Нетребко ще приеме участие в един от концертите заедно с другите звезди от петербургската и световната сцена.