Боно може да се раздели завинаги с китарата
Секция: Шоубизнес
03 Януари 2015 08:15
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Боно може да се раздели завинаги с китарата

/КРОСС/ Заради травмите, които получи при падане от велосипед, фронтменът на U2 Боно може никога повече да не свири на китара. При инцидента в Сентръл парк в Ню Йорк Боно счупи лявата си ръка, лакътя, пръста и увреди очна орбита. Операцията, която му бе направена, продължи пет часа. Бяха му поставени три пластини и 18 винта. 

„Възстановяването е по-трудно, отколкото си мислех. Докато пиша това, не е ясно дали някога отново ще мога да свиря на китара", пише Боно на уебсайта на групата.

Боно правел всичко възможно, за да се възстанови от травмите и да участва в планираното турне на U2 по-късно тази година. Предвидено е то да стартира във Ванкувър през май.

Турнето iNNOCENCE + eXPERIENCE на групата ще е в 19 града, като музикантите ще пеят предимно в закрити зали, след като вече 10 години изнасят концерти на стадиони.

Обиколката ще премине през Северна Америка през лятото, а през септември ще стигне в Европа.