Русия е отговорила реципрочно на новите американски санкции
Секция: Русия
30 Януари 2015 08:33
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Русия е отговорила реципрочно на новите американски санкции

/КРОСС/Русия е отговорила реципрочно на новите санкции, които й бяха наложени от Съединените щати, съобщи днес говорителят на руското министерство на външните работи Александър Лукашевич, цитиран от ТАСС.

На огледална основа Руската федерация е забранила влизането на своя територия на четирима граждани на САЩ. Те са имали отношения към „отвличането през юли 2014 г. на Малдивските острови на нашия съотечественик Роман Селезньов", уточни Лукашевич.

Селезньов бе задържан от сътрудници на американските спецслужби и прехвърлен в Съединените щати, за да бъде съден по обвинения в кибершпионаж.

Руската страна се надява, че „в САЩ, където прекалено много се увлякоха в играта на санкции, накрая ще осъзнаят безперспективността на тази политика", подчерта Лукашевич. Той предупреди, че Русия и занапред ще реагира твърдо на всички нападки срещу нея.