Тишината на "червеите"
Секция: Коментари
21 Февруари 2015 12:57
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Тишината на "червеите"

Историята обича да се повтаря като фарс и на всичкото отгоре тя (историята) очевидно мрази летните протестъри накуп и е решила да ги прекара през месомелачката на своето удивително чувство за черен хумор.
Спомнете си какви плюнки, какви истерични есета, колко напрегнати статии в "Дневник" бяха изписани за "златния пръст" на Сидеров в предишния парламент, колко хора крякаха моралистично и възклицаваха самоубийствено. Страхотни времена. Екшън. Морал. Голи манекенки по софийските улици.

А сега? Кой да кресне сега? Къде са "умните, красивите и богатите" да спрат обира на века и да покажат един-единствен път през живота си, че не са тесногръди жълтопавирани сноби, ами наистина носят нещо човешко у себе си. Че душата им не е само пиар. Четворната коалиция се кани да загроби страната със заем от 16 милиарда, а е настанала пълна тишина. Тишината на мизерниците. Да мълчиш пред лицето на престъпление е съучастие в него.

Но ето, че мнозинството официално си гласува още една седмица, която вероятно ще прекара в търсенето на възможности да си напазарува депутати, а летните протестъри са се изпокрили като микроби. Ако онова преди е било златен пръст, сега вече ще си имаме направо "диамантената ръка". Пред очите ни тече нагъл пазарлък с бъдещето на България, властта тъне в порочна непрозрачност, а онези, които се рекламираха като съвест на отечеството никакви ги няма. Насядали са малодушно из държавните си службички и се правят на активни борци с късна дата. Някои от тях се окичиха със снимки на червеи като начин да пародират прословутата операция, но тези снимки от ден на ден стават все по-голяма метафора за истинското състояние на техните умове. А през това време обирът продължава.

И нито глас няма да чуем от психодясното.
Те още борят комунизма.
Въпреки, че антикомунистите днес крадат като за последно. Но това е самоубийствено.
Защото историята показва, че по-добра почва за нов комунизъм след такива изпечени крадци няма.

Коментар на Александър Симов