Huawei MediaPad X2 – осемядрен фаблет с LTE и два SIM слота
Секция: Технологии
06 Март 2015 13:42
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Huawei MediaPad X2 – осемядрен фаблет с LTE и два SIM слота

/КРОСС/ Един от най-вълнуващите продукти на Световния мобилен конгрес (MWC 2015) в Барселона бе фаблетът MediaPad X2 на китайския производител Huawei. Моделът идва с напълно ламиниран 7-инчов ултра HD IPS екран и корпус с дебелина 7,28 мм, осемядрен чипсет с 64-битов процесор, 4G LTE поддръжка и два слота за SIM карти.
Huawei MediaPad X2 се фокусира върху най-важните неща за потребителите - качество на звука при разговор, приложения за социални мрежи, онлайн пазаруване и възможности на камерата. Производителят определя своя нов продукт като най-тънкия 7-инчов фаблет на пазара. Текстурата на авиационния метал му придава изискан бизнес вид.
Устройството съчетава функции на телефон, таблет, навигатор, преносима батерия, мобилна „гореща точка" и цифрова камера, като така създава по-добро свързано преживяване за потребителите.
7-инчовият екран има резолюция 1200×1920 пиксела (гъстота 323 ppi) и широк зрителен ъгъл до 178 градуса. САВС технология автоматично променя яркостта на екрана, за да пести заряд на батерията.
64-битовите 8 ядра A53 в чипсета Kirin 930 работят на тактова честота 2,0GHz. Чипсетът поддържа LTE Cat6 връзка със скорост на изтегляне на данни до 300 Mbps. Вградени са също 64-битов графичен ускорител Mali-T628 и микроядро i3 за впечатляващи 3D игри. Чип Smart PА и DTS съраунд технология обезпечават филмово качество на звука.
Huawei MediaPad X2 е оборудван с литиево-полимерна батерия с капацитет 5000 мАч, която осигурява целодневно интензивно използване на устройството. Притежателите на фаблета могат да гледат онлайн видео до 12 часа, да сърфират в интернет в продължение на 15 часа или да слушат 60 часа музика през слушалки с едно зареждане.
Предвидени са две камери - основна с резолюция 13MP с режим за промяна на фокуса след заснемане, функция за бързо снимане и системи за прецизно определяне на фокуса и експозицията, както и предна камера 5MP с бленда F2.4 и широкоъгълна 22мм оптика за панорамни селфита.
Huawei MediaPad X2 идва с модули за Wi-Fi и 4G комуникации. Технология Dual-MIC намалява шума и гарантира високо качество на разговорите за бизнес потребители.
Моделът ще се предлага в стандартна версия с 2G RAM и 16GB вградена флаш памет със сребърно титаниево тяло и в премиум версия с 3GB/32GB с цвят розово злато. По-късно компанията ще обяви датите за пускане на пазара и цената на фаблета, съобщава technews.bg.