Владимир Путин оглави класацията на Time за най-влиятелни хора в света
Секция: Русия
11 Април 2015 08:05
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Владимир Путин оглави класацията на Time за най-влиятелни хора в света

/КРОСС/ Президентът на Русия Владимир Путин оглави класацията за най-влиятелните хора в света на читателите на американското списание Time, предаде РИА „Новости". 

Официалните резултатиот завършилото в петък гласуване ще бъдат обявени на 13 април. Класацията, съставена от редакцията на изданието, ще бъде представена на 16 април.

В гласуването руският държавен глава набра 6,9% от гласовете и така изпревари личности като Далай Лама, който е на седмо място с 1,7% от гласовете, президента на САЩ Барак Обама, който в на 11-то място с 1,4%. Германският канцлер Ангела Меркел е получила 0,9% от гласовете и заема 25-то място в класацията, след президента на Сирия Башар Асад и президента на Китай Си Дзинпин.

През ноември 2014 г. Владимир Путин за втора поредна година оглави класацията на Forbes за най-влиятелни хора в света.