Москва: Австрия е против антируските санкции
Секция: Русия
03 Май 2015 16:05
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Москва: Австрия е против антируските санкции

/КРОСС/ Австрия се противопоставя на дългосрочната конфронтация с Русия и засилването на санкциите. Това съобщиха от руското Министерство на външните работи по повод предстоящото посещение на министъра на външните работи на Австрия Себастиян Курц, планирано за 4-5 май в Москва.
"Банковите структури, индустриалният сектор, секторът на услугите и туризма не планират да прекратяват дейността си в Русия и не крият интереса си отношенията между Русия и ЕС да бъдат нормализирани по-бързо", се казва в изявление, публикувано на интернет страницата на министерството.
От ведомството отбелязват положителното развитие на отношенията между Русия и Австрия, както и взаимния интерес от разширяване на търговско-икономическото и инвестиционното сътрудничество.
По-рано министърът на външните работи на Австрия Себастиян Курц заяви, че Виена не подкрепя разширяването на икономическите санкции срещу Русия. Според него решението по този въпрос трябва да зависи от ситуацията в Украйна.