"Червената къща" представя Брейдън Съмърс и неговите гей двойки в романтични моменти
Секция: ЛЮБОПИТНО
19 Юни 2015 11:59
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
"Червената къща" представя Брейдън Съмърс и неговите гей двойки в романтични моменти

/КРОСС/Центърът за култура и дебат "Червената къща" и Sofia Pride Art Week представят All Love Is Equal.

На 23 и 24 юни фотографска изложба на Брейдън Съмърс показва гей двойки от целия свят в романтични моменти. Съмърс е носител на наградата Getty #RePicture и е фотографирал знаменитости като Орландо Блум, Джъд Лоу и др. 

Изложбата е част от четвъртото издание на Sofia Pride Art Week, седмицата на изкуствата, в която артисти и хора от ЛГБТ общността представят своето творчество.

И още от програмата на "Червената къща" за 22-26 юни 2015:

22 юни (понеделник) 2015, 18:00, зала "Пеша Николова": Аспекти на любовта - концерт италианска предкласика.
Различни перспективи на любовния живот прочетени в произведенията на старите майстори. В програмата: А. Скарлати; Дж. Перголези; Дж. Паизиело; А. Лоти; Й С. Бах; Фр.Дуранте. Изпълнители: Силвия Методиева - мецосопран; Божидар Пенев - пиано; Севар Налбантов - флейта.

На 23 юни (вторник) 2015, 19:00 ч., в Червена зала, Фондация "Елизабет Костова" представя "СтолицаЛитература"- международен литературен пърформанс с участието на: Блейк Санс (САЩ), Вержини Ованесян (България/Германия), Владимир Полеганов (България), Десислава Димова (България/Белгия), Джеклу Ъняегбуна (Нигерия), Ерика Марц (САЩ), Зорница Гъркова (България), Иванка Могилска (България), Лара Палмкуист (САЩ/Швеция), T.M. Де Вос (САЩ). За повече информация: www.ekf.bg.
На български и английски език.

На 24 и 25 юни НСФА "Янка Кюркчиева" в рамките на VІ Месец на фотографията представя: FotoEvidence
Фотоесета на финалистите от конкурса на FotoEvidence за 2014 г.
Изложбата се основава на схващането, че репортажната фотография не само влияе върху възприятието на хората, но в някои случаи променя и хода на историята. Мисията на FotoEvidence е да разкаже човешки истории, които се крият зад студената статистика за убити и ранени и да привлече внимание върху нарушаването на човешките права, несправедливостта, подтисничеството и нападенията срещу суверенитета или човешкото достойнство, където и да се проявят те.
Включени са проектите на Маджит Саеди (Иран) - носител на наградата и на финалистите Фернандо Морелес (Испания), Жоао Пина (Португалия), Таня Хабука (Палестина), Валерио Биспури (Италия). Изложбата се реализира в България благодарение на известната фотожурналистка Светлана Бахчеванова, основател на FotoEvidence.

На 25 юни (четвъртък), от 18:00 часа Европейският съвет за външна политика (ЕСВП) казва "Какво мисли Украйна?". Дискусията за реформите и олигарсите след Майдана се провежда една година след отстраняването на Виктор Янукович. Какви са начините Украйна да се отърси от олигархичното влияние и да изгради необременена политическа система? Възможно ли е да се правят реформи по време на война и доколко самите украинци ги искат? - са част от въпросите, на които ще се търсят отговори. Ще бъде представена и колекцията есета на ЕСВП "Какво мисли Украйна".

В събитието ще участват: Олексий Харан (професор по сравнителна политология и основател на Училището за политически анализи към Националния университет Киев-Мохила), Серхий Лешченко (депутат от Върховната рада, бивш разследващ журналист и заместник главен редактор на "Украинска правда") и Весела Чернева (директор на софийския офис на ЕСВП).
С превод на български език.

На 26 юни (петък) 2015 от 17:30, в Червена зала, Клуб "Обектив" представя: Какво следва след диагнозата? Един разговор за стигмата "психично болен=непълноценен"

Въпреки че има все по-добри лекарства и все по-ефективни модели за рехабилитация, в приемането на психичноболните все още има много стигма и стереотипи. Може ли обществото да се научи да живее с проявите на психичните заболявания и да се справя с тях, а не да праща незабавно "лудите в лудниците"?Какво означава край на стигмите и промяна в модела на подкрепа за хората с психичноздравни трудности? Могат ли психичноболните да се научат да оцеляват и да си намират място в това общество, а не само в затворения свят на болницата? Намерени ли са решения за по-пълноценна реинтеграция? Възможно ли е овластяване на хората с психичноздравни трудности, които ползват различни здравни и социални услуги? Какво се предприема по света и какви са резултатите в по-пълноценната реинтеграция на хората с психичноздравни проблеми? Можем ли да съпоставим модела на обгрижването с този на подкрепата?
Последните 30 минути в "Клуб Обектив в Червената Къща" през юни 2015 г. ще са за Help-Portrait - световно движение на фотографи и доброволци за снимане и подаряване на портрети на хора в неравностойно положение. Женя Иванова ще представи хората, които са поели инициативата за Help-Portrait България: Николай Спиров - професионален фотограф, Диляна Гергова - млад портретист и Начо Каменов - професионален фотограф.
С участието на: Валентина Христакева, директор на Глобална инициатива в психиатрията - София; Калина Стойкова, управител на Комплекс за психично-здравни услуги, жк. Слатина, София; Мария Масалджиева, социален работник по програма "Активна грижа в общността", Комплекс за психично-здравни услуги, жк. Слатина, София; Д-р Михаил Околийски, психиатър, Cветовна здравна организация; Джулиан Шехирян, социален антрополог и психотерапевт, САЩ; Надя Шабани, Български център за нестопанско право.
На български език.

И още: постоянната експозиция на скулптури на Андрей Николов в Червената къща, осъществявана съвместно с Националната художествена галерия, е временно затворена.