Първият „Мтел талант“ издаде дебютната си песен
Секция: ЛЮБОПИТНО
14 Юли 2015 11:09
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Първият „Мтел талант“ издаде дебютната си песен

/КРОСС/ Люба Илиева, участничката, която беше сред любимците на публиката в последното издание на X Factor, но отпадна първа от шоуто, издаде дебютната си песен. Това се случи благодарение на програмата „Мтел талант", която подкрепя младите хора и техните проекти в областта на изкуството, науката, културата и спорта.
Люба Илиева е първият участник в проекта „Мтел талант", а телекомът заедно с „Вирджиния Рекърдс", сбъднаха мечтата й като й дадоха втори шанс да се възползва от потенциала си и да заработи за първи път с професионален екип при подготовката на първата й песен „Спомени в прахта".
„Люба успя за много кратко време да заслужи любовта на публиката. Затова и тя бе първият участник в социално-отговорната ни програма „Мтел талант", с която подпомагаме младите таланти на България, без значение дали в сферата на изкуството, спорта или науката. Освен с таланта си, тя ни спечели и с това, че знае какво иска и е отдадена изцяло на любовта си към музиката", коментира Илияна Захариева, директор „Корпоративни комуникации" в Мтел.
„Изключително съм развълнувана и благодарна на Мтел, „Вирджиния Рекърдс" и X Factor за това, че повярваха в мен и ми дадоха възможност да разбера какво е да се занимаваш с музика професионално. Едва сега разбирам колко труден и отговорен е целият процес, колко усилия и емоции се изискват от страна на много хора, за да се получи един добър продукт, с който артистът да се гордее. Никога не бих могла да направя всичко това сама и наученото през тези месеци след предаването от всички професионалисти, които работиха упорито с мен, е безценен урок за цял живот", споделя Люба.
След напускането ѝ от X Factor, с Люба работи екип от професионалисти, включващ вокални педагози, хореографи, стилисти, дизайнери, композитори и текстописци. Те всички ѝ помогнаха да направи уверена крачка към началото на музикалната си кариера с първия си сингъл, чиято онлайн премиера се състоя в полунощ на 14 юли. Песента е по музика и аранжимент на тандема Раф Шилебекс (Белгия) и Тами Инфузино (САЩ), а българският й текст е дело на Павел Николов, който е част от един от най-успешните хип-хоп дуети у нас Pavell & Venci Venc'.
Част от кадрите във видеото към „Спомени в прахта" са заснети от екипа на режисьора Виктор Антонов-Рик на територията на Гребната база „Панчарево" край София. Люба влиза смело във ледените води на езерото, тъй като има опит в гмуркането и дори ползва личния си неопренов костюм, за да се въплъти в героинята от клипа. Мъжкият персонаж е поверен на най-добрия приятел на певицата Иван Лъчезаров. Стайлингът на двамата е дело на Антония Йорданова, която избира модели на PINKO и Alias Art, за да пресъздаде цялостната концепция на режисьора за визията на героите във видеото. За грима и стила на косата на изпълнителката екипът на „Вирджиния Рекърдс" се е доверил на Слав.