/КРОСС/От август месец се променя времето. Започват есенните ветрове, които предизвикват друг вид течения и трябва да бъдем по-внимателни, предупреди в ефира на БНР Лаврентий Симов от Водно-спасителната служба на БЧК във Варна.
Всички плажуващи трябва да спазват правилата и указанията на спасителните служби, препоръча той.
Водата е нещо прекрасно, тя дава страшно много на човек, но това е една огромна стихия, с която ние не можем да се преборим. Ако не познаваме опасностите и не се съобразяваме с тях, може да се стигне до удавяне, каза спасителят.
Опасностите в различните водни обекти са различни, посочи той и препоръча да не се влиза на непознати места, а ако човек не е добър плувец, да не влиза сам във водата. Трябва да се съобразяваме, когато има вълнение и вятър. След употребата на храна и алкохол също не трябва да се влиза във водата, подчерта Симов.