Четири ракетни кораба от ВМФ на РФ ще проведат учения в Средиземно море
Секция: Русия
23 Септември 2015 08:01
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Четири ракетни кораба от ВМФ на РФ ще проведат учения в Средиземно море

/КРОСС/ Четири руски ракетни кораба от Черноморския флот ще проведат учения в Източното Средиземноморие, заяви източник от Южния военен окръг, цитиран от РИА Новости.

По-рано се появи информация, че патрулният кораб „Сметливый“ е излязъл от Севастопол и е поел към Йонийските острови, където ще извърши официално посещение, след което ще влезе в състава на средиземноморската група на ВМФ на Русия.

По думите на източника на РИА Новости, двата кораба от Черноморския флот понастоящем са разположени в Средиземно море. „Патрулните кораби „Сметливый“ и „Пытливый“ вече са в Средиземно море, а крайцерът „Москва“ и патрулният кораб „Ладный“ в момента се подготвят и в близко бъдеще ще излязат в Средиземно море. На черноморците предстои да проведат редица учения в източната част на Средиземно море“, отбеляза източникът.

Събеседникът на агенцията не уточни типа на ученията, както и района, в който ще бъдат проведени.