Почина съоснователят и член на групата Eagles Глен Фрей
Секция: Шоубизнес
19 Януари 2016 09:20
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Почина съоснователят и член на групата Eagles Глен Фрей

/КРОСС/На 67 години си отиде съоснователят на легендарната рок група "Ийгълс" Глен Фрей, съобщиха световните информационни агенции.

Музикантът е починал от усложнения на ревматоиден артрит, улцерозен колит и пневмония. Преди месеци е претърпял и операция на стомаха.

В "Ийгълс" той е едновременно основен вокалист в някои от най-популярните й песни, китарист, свири на пиано и синтезатори, изпълнява. Той е част от групата от 1971 до 1980 година, след което се завръща през 1994 година.

Печели 6 награди "Грами" с нея. "Ийгълс" влиза в Rock and Roll Hall of Fame през 1988-а, още през първата година, в която са номинирани. Продават повече от 120 млн. албума по света.

Фрей е известен не само като част от групата, но и със своята солова кариера, дала на света хитове като "The heat is on".

В кариерата си има общо 24 сингъла в Топ 40 на Billboard Hot 100. Появява се и в епизодични роли в сериали и филми, както и телевизионни реклами.