Русия може да ограничи вноса от Турция на плодове и зеленчуци извън санкционния списък по фитосанитарни съображения
Секция: Русия
03 Февруари 2016 08:16
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Русия може да ограничи вноса от Турция на плодове и зеленчуци извън санкционния списък по фитосанитарни съображения

/КРОСС/ Русия може да ограничи вноса от Турция на плодове и зеленчуци, които не попадат под икономическите санкции, заради наличието на голямо количество негодна във фитосанитарно отношения продукция. Това заяви помощник-ръководителят на Росселхознадзор Алексей Алексеенко, предаде ТАСС.

„Разглежда се възможността за въвеждане на временни ограничения на доставките (на плодове и зеленчуци – бел. ТАСС) от Турция по фитосанитарни причини“, заяви Алексеенко.

По думите му в момента ведомството оценява ситуацията с доставките на заразени растителни продукти от Турция. „Провежда се активна работа по разглеждането на този въпрос. Доставките на тези продукти може да бъдат преустановени поради фитосанитарни рискове“, подчерта представителят на Росселхознадзор.

Той не уточни възможния списък с продукти, които могат да попаднат под ограничението.