България е готова да намали цените на визите за руснаци от 35 на 10 евро
Секция: Туризъм
28 Февруари 2016 15:35
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
България е готова да намали цените на визите за руснаци от 35 на 10 евро

/КРОСС/ България е готова да намали цените на визите за руснаци от 35 на 10 евро за възрастни, а на децата до 16 години документите ще се издават безплатно, съобщи Федералната агенция по туризма на Русия, цитирана от РИА „Новости".

Темата беше разисквана обстойно по време на работното посещение на българския министър на туризма Николина Ангелкова в Москва тази седмица. По време на визитата тя получи възможността да говори пред Думата - долната камара на парламента на Руската федерация. Министър Ангелкова участва и в бизнесфорум, по време на който ръководителят на Федералната агенция по туризъм Олег Сафонов обяви, че през тази година България е най-доброто място за гости от Русия.
Според информацията на РИА „Новости" представители на България за пореден път са потвърдили заинтересоваността от пребиваването в страната ни на руски туристи. Сред мерките за повишаване на сигурността от българска страна съобщили за създаване на колцентър с рускоговорещи оператори.