Heartthrob и Hobo гостуват в YALTA CLUB тази събота
Секция: КУЛТУРА
14 Април 2016 11:38
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Heartthrob и Hobo гостуват в YALTA CLUB тази събота

/КРОСС/Тази събота, на 16 април, зад пулта на YALTA CLUB ще застане голямата звезда на електронната сцена в САЩ HEARTTHROB. Заедно с него ще имаме удоволствието да видим и HOBO, един от най-уникалните и динамични артисти днес. Това не е всичко, защото любимите ни диджеи от TAKEOVER също ще са там. Мястото е ROOM 2, залата с индустриален дизайн и приглушена светлина, която в последните месеци посреща различните и открояващи се съвременни артисти.

Heartthrob, с истинско име Джеси Симински, е диджей и продуцент, който е навътре в техното вече повече от десетилетие. През годините е работил с някой от най-добрите лейбъли в световен мащаб, като Minus, Spectral Sounds, Hot Creations и Mute, а през 2013 г. стартира собствен такъв под името ISNISNT. Познат най-вече със своите дръзки мелодии, Джеси има дарбата да улавя върхови емоции с изключително непринуден и експериментаторски усет. Хитовият му трак "Baby Kate", както и целият му албум "Dear Painter Paint Me", се отличават като двата най-значителни рилийза на артиста. Освен работата си по своята собствена музика обаче, Heartthrob има зад гърба си и множество висококачествени ремикси за артисти като Depeche Mode, The Knife, Plastikman и AGF Delay. За последните 10 години неговите сетове са се превърнали в синоним на иновативната електронна музика. За това към днешна дата Heartthrob е резидент в един от най-известните клубове в Париж, Rex Club, а освен това е чест гост на култови места като Fabric (Лондон), Berghain (Берлин), Womb (Токио) и Space (Ибиса).

Наред с Heartthrob, в YALTA CLUB ще видим и канадеца Hobo. Истинското му име е Джоел Бойчък, а сценичното му име означава „скитник" или „този, който е в постоянно движение". Това не е изненадващо, защото в професионалното си ирастване Hobo никога не повтаря един и същи творчески път. Затова и всяка следваща негова продукция е с уникално звучене, а мотото му е: „Ако стоиш на едно място, е много по-вероятно да бъдеш забравен". В последните години, младият канадец се развива на високо обороти - от тотална неизвестност до изяви в клубове като Fabric (Лондон), Amnesia (Ибиса) и Tenax (Флоренция). Hobo свири на някои от най-големите фестивали в Европа и участва в турне заедно с легендарния Richie Hawtin. Канадецът издава най-големия си хит ‘Symptom' през 2009 г., този трак става любим дори и на основателя на Depeche Mode, Martin Gore. Малко след това Hugo Boss избира ‘funk jam' за парче на луксозната марка.