1000 филма от 84 страни на "Златен кукер" в София
Секция: КУЛТУРА
04 Май 2016 13:58
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
1000 филма от 84 страни на "Златен кукер" в София

/КРОСС/ Около 1000 филма от 84 страни са кандидатствали за участие в Седмия международен фестивал на анимационния филм "Златен кукер - София".

Освен филмите, във фестивала ще има и изложби, неправени до този момент у нас, на анимационни герои и илюстрации от български автори. След селекция са избрани 205 филма за конкурсната програма, 34 от тях български. Те ще могат да бъдат видяни от 9 до 15 май, каза пред БНР Надежда Савова, директор на фестивала. За първи път участие ще вземат и рекламни клипове.

Връчването на наградите и основните прожекции ще бъдат в НАТФИЗ, тъй като студентите през деня учат. Прожекциите ще бъдат от 18 и от 20 часа, а през деня в аулата има майсторски класове, които са много специално подбрани. През цялото време в дом на културата "Искър" също има прожекции. Един от интересните моменти също е празникът на децата, който ще бъде направен със специални прожекции в дом на културата "Искър" на 15 май от 11 часа, каза още Савова. 

Наградите са в 11 категории, за филм до една минута, до 10, до 45 минути, за пълнометражен, за еко филм, за сериал, за клип. Фестивалът ще се открие с карнавално шествие по улица "Раковски" на девети май от 16 часа.