"Ростов" разгроми "Аякс" и се класира за групите на Шампионската лига
24 Август 2016 23:44

/КРОСС/ Руският вицешампион "Ростов" направи на пух и прах някогашното страшилище "Аякс" и смаза четирикратния еврошампион с 4:1. След 1:1 в първата среща Ростов се класира убедително с общ резултат 5:2 за групите в Шампионската лига.

Руските футболисти бяха много активни през първата част и заслужено стигнаха до преднина от един гол.

По-настойчивият руски тим поведе в резултата в 34-ата минута, когато Александър Ерохин центрира хубаво, а иранският футболист Сардар Азмун скочи най-високо, задържа се във въздуха и с глава прати топката във вратата на Яспер Силесен - 1:0.

Подобен гол реализираха руснаците и през второто полувреме. След изпълнението на фаул от Тимофей Калачов асистентът на първия гол Ерохин се извиси над всички и пак с глава забоде топката в мрежата - 2:0 в 52-ата минута.

Страхотно разбъркване пред вратата на холандците доведе и до трети гол във вратата им. След карамболи еквадорецът Кристиан Новоа подложи коляното си и направи преднината на Ростов класическа - 3:0 в 60-ата минута.

В 66-ата минута Аякс тотално бе поставен на колене и изскочилият сам срещу Силесен Дмитрий Полос направи резултата 4:0.

В 84-ата минута Фьодор Кудряшов извърши нарушения в наказателното поле, но тъй като бе последен в защита получи червен картон. От дузпата Класен бе точен и вкара почетния гол за холандците - 4:1.