Григор Димитров се класира за 1/2-финалите в Стокхолм
21 Октомври 2016 17:21

/КРОСС/ За трети път в последните четири сезона Григор Димитров ще играе на 1/2-финалите на тенис турнира в зала в Стокхолм (Шв, 556 525 евро). След като спечели титлата през 2013 г. и стигна до финал през 2014 г., сега първата ни ракета отново намери място в Топ 4 в шведската столица. На 1/4-финалите днес поставеният под №2 българин се справи с Кевин Андерсън (РЮА) със 7:6 (3), 5:7, 6:2 и записа шести успех от общо седем мача срещу този съперник.

Световният №18 от Хасково можеше да затвори двубоя и в два сета, но при 5:3 гейма във втората част допусна пробив, а след това загуби още три поредни гейма. Все пак Григор не се поддаде на негативни емоции и реши срещата в своя полза с пробиви в четвъртия и осмия геймове на решителния сет. Българинът сложи точка още с първия си мачбол при сервис на Андерсън след 2,18 ч. игра.

За място във финала Димитров ще спори с победителя от мача между Хуан Мартин дел Потро (Арж) и Иво Карлович (Хър) по-късно днес.