Планират 1,2 млрд. нови заеми за плащането на 2,8 млрд. стари, акцентира икономист
Секция: ИКОНОМИКА
31 Октомври 2016 10:00
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Планират 1,2 млрд. нови заеми за плащането на 2,8 млрд. стари, акцентира икономист

/КРОСС/"За мен е изненада, че се планира дефицит". Това заяви професор Христина Вучева, икономист и бивш финансов министър пред БНТ. Бюджетът обаче ще бъде с нулев дефицит, когато бъде изпълнен.

"Постоянна практика през последните години е да се планира по-консервативно. Прогнозите за икономически растеж, за приходи и за дефицит са по-реалистични, след което се преизпълняват. Така беше през 2015-та и 2016-та година. Може би това е идеята и за 2017. Това е по-добрият вариант, отколкото да се правят прекалено оптимистични бюджети", каза Георги Ангелов.

"За първи път ще се изплатят много повече стари заеми от колкото ще се вземат нови. Планират се 1 милиард и 200 милиона нови и връщането на 2 милиарда и 800 милиона стари заеми", добави Ангелов.

Бюджет 2017 ще бъде обсъден днес в Министерския съвет.